Dziś imieniny obchodzi: Laura, Albert
17 czerwca 2024
Budżet Powiatu uchwalony
Dodano: 05 stycznia 2024 Wyświetlono: 234 razy 0 Komentarzy

Na sesji Rady Powiatu przyjęto uchwałę budżetową na rok 2024. Zarząd Powiatu przygotował projekt, który zyskał akceptację jedenastu radnych, sześcioro się wstrzymało (w obradach uczestniczyło 17 radnych), nie było głosów przeciwnych.

Uchwalenie budżetu było najważniejszą częścią posiedzenia Rady. Projekt budżetu został pozytywnie zaopiniowany przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Swoje stanowisko zaakcentowały też komisje Rady oraz kluby radnych.

Na uwagę zasługuje fakt, że ponad 70 mln zł jest przeznaczone na planowane w 2024 roku inwestycje. To znakomita wiadomość dla mieszkańców, którzy mogą liczyć na poprawę infrastruktury powiatowej. O nadchodzących inwestycjach będziemy informować na bieżąco.

Przypomnijmy, że uchwała budżetowa to niezwykle ważny dokument, który określa zamierzenia i możliwości realizacji przedsięwzięć w kolejnym roku. 

Dochody budżetu ogółem zostały ustalone w wysokości 149.892.628,34 zł, natomiast wydatki w kwocie 165.160.247 zł. Deficyt zostanie sfinansowany z kredytu długoterminowego, przychodów jednostek samorządu terytorialnego i niewykorzystanych środków pieniężnych na rachunku bieżącym budżetu, wynikających z rozliczenia dochodów i wydatków nimi finansowanych, związanych ze szczególnymi zasadami wykonywania budżetu w odrębnych ustawach.

 Wypada podkreślić, że budżet na rok 2024 jest mocno rozbudowany pod względem zakresu inwestycyjnego. Z takim rozmachem nie mamy do czynienia w wielu powiatach, które są większe od Powiatu Myszkowskiego. W wyniku podjętych działań, poprawi się infrastruktura powiatowa, z której na co dzień korzystają mieszkańcy.

Żródło: https://www.powiatmyszkowski.pl
DODAJ KOMENTARZ
PODAJ WYNIK: 20+5

Zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie masz jeszcze konta. Możesz dodać komentarz jako gość.

Zobacz wszystkie wiadomości →