Dziś imieniny obchodzi: Urszula, Hilary
21 października 2018
Czujniki będą badać jakość powietrza w Myszkowie
Dodano: 04 grudnia 2017 Wyświetlono: 278 razy 0 Komentarzy

W dniu 28 listopada br. Gmina Myszków podpisała umowę z AIRLY Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Al. Pokoju 1 A, na zakup 8 sensorów do badania jakości powietrza, które w ciągu najbliższych dwóch tygodni zostaną zamontowane na ośmiu budynkach w różnych częściach miasta.

Czujniki te zamontowane zostaną w dzielnicach: Centrum, Podlas, Mijaczów, Pohulanka, Ciszówka, Mrzygłód, Będusz i Nowa Wieś. Czujniki na bieżąco będą wskazywać stężenie pyłów zawieszonych PM 2,5 i PM 10 oraz temperaturę powietrza, jego wilgotność i ciśnienie.

Każdy z zainteresowanych mieszkańców będzie mógł śledzić stan jakości powietrza na stronie internetowej Urzędu Miasta w Myszkowie. Dane z sensorów będą przekazywane automatycznie na bieżąco na platformę Airly, z której dane również automatycznie będą umieszczane na naszej stronie www.miastomyszkow.pl. Ponadto każdy posiadacz smartfona z systemem Android oraz iOS będzie mógł bezpłatnie pobrać aplikację, która pozwoli mu w czasie rzeczywistym sprawdzać stan jakości powietrza w Myszkowie.

Żródło: http://miastomyszkow.pl
DODAJ KOMENTARZ
PODAJ WYNIK: 24+5

Zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie masz jeszcze konta. Możesz dodać komentarz jako gość.

Zobacz wszystkie wiadomości →