Dziś imieniny obchodzi: Laura, Albert
17 czerwca 2024
Dożynki Wojewódzkie
Dodano: 01 września 2023 Wyświetlono: 288 razy 0 Komentarzy

Tegoroczne Wojewódzkie Święto Plonów odbyło się w miejscowości Rudnik Wielki (gmina Kamienica Polska, powiat częstochowski).
Pogoda dopisała. Na placu OSP w Rudniku Wielkim zgromadziło się wielu gości zaproszonych i mieszkańców, którzy wzięli udział w  uroczystości.

Powiat Myszkowski reprezentowali Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk i Wicestarosta Mariusz Morawiec.

Część oficjalną poprzedziła  msza polowa w intencji rolników. Kolejnym punktem programu była ceremonia powitalna, część oficjalna i artystyczna dożynek. Oprócz tradycyjnych obrzędów dożynkowych zaplanowano, wiele atrakcji: prezentację koron dożynkowych z gmin województwa śląskiego, stoiska instytucji rolniczych, samorządowych, stowarzyszeń oraz Kół Gospodyń Wiejskich z lokalnymi specjałami oraz rękodziełem ludowym.

Koło Gospodyń Wiejskich z Wojsławic, reprezentując Powiat Myszkowski, przygotowało piękny wieniec dożynkowy, który razem z innymi koronami dożynkowymi cieszył oczy wszystkich zebranych.

Dożynki Wojewódzkie okazały się wspaniałym świętem, które w atrakcyjnej formie podsumowało i uhonorowało trud rolników w całego województwa.

Żródło: https://www.powiatmyszkowski.pl
DODAJ KOMENTARZ
PODAJ WYNIK: 20+5

Zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie masz jeszcze konta. Możesz dodać komentarz jako gość.

Zobacz wszystkie wiadomości →