Dziś imieniny obchodzi: Euzebiusz, Maksymilian
14 sierpnia 2020
Fundacja Ronalda McDonalda zaprasza dzieci na profilaktyczne badania USG
Dodano: 23 sierpnia 2018 Wyświetlono: 782 razy 0 Komentarzy

Z inicjatywy Zarządu Powiatu w Myszkowie w dniach od 28-29 września 2018 roku Fundacja Ronalda McDonalda będzie prowadzić w Myszkowie badania ultrasonograficzne dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. 

Badania są bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne. Wszelkie koszty związane z akcją pokrywa Powiat Myszkowski. 
Jak ważne jest zdrowie naszego dziecka? Rodzice nie mają wątpliwości – najważniejsze. 
A jak często wykonujemy naszym dzieciom badania profilaktyczne? 
Za rzadko lub wcale. Celem badań USG jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych obejmujących jamę brzuszną, szyję i mosznę (u chłopców) oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla tej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i wykonywane przez doświadczonych lekarzy.

Aby wziąć udział w badaniu USG będzie trzeba zapisać dziecko, dzwoniąc pod numer telefonu, który zostanie zamieszczony na stronie internetowej Powiatu Myszkowskiego: www.powiatmyszkowski.pl w terminie późniejszym. Zapisy będą przyjmowane telefonicznie w drugiej połowie września br. O przyjęciu na badania USG zadecyduje kolejność zgłoszeń. Udział w badaniu bez rejestracji nie będzie możliwy. Z badań USG będą mogły skorzystać dzieci zamieszkałe na terenie Powiatu Myszkowskiego. 

Liczba miejsc jest ograniczona. W ramach akcji planuje się przebadanie 140 dzieci. 
Lekarze będą przyjmować w ambulansie Fundacji, który stanie na parkingu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Myszkowie, ul. Pułaskiego 6. 
Ambulans Fundacji to unikalna, mobilna stacja medyczna, składająca się poczekalni – rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny. 

Czas potrzebny na badanie to około 15-18 minut. Każde dziecko przychodzi na swoją wyznaczoną przy zapisie godzinę, aby wizyta była jak najbardziej komfortowa. 

Po zakończeniu rodzice otrzymują wyniki badań oraz ewentualne porady lekarskie.

Z badań w ambulansie od początku działania programu skorzystało już ponad 40 000 dzieci.
Na zaproszenie Fundacji Ronalda McDonalda do współpracy z Fundacją DKMS dodatkowo przeprowadzona zostanie akcja „Dzień Dawcy Szpiku z Fundacją Ronalda McDonalda". Akcja będzie polegać na zorganizowaniu rejestracji potencjalnych Dawców szpiku podczas wizyty Ambulansu i badań USG.     

Misją Fundacji DKMS jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych od dawcy 

niespokrewnionego. Fundacja działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja pożytku publicznego oraz jako Ośrodek Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia. To największy Ośrodek Dawców Szpiku w Polsce, w którym zarejestrowanych jest ponad 1 250 000 (styczeń 2018) potencjalnych Dawców szpiku, spośród których ponad 4 800 (styczeń 2018) osób oddało swoje komórki macierzyste lub szpik Pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie, dając im tym samym szansę na życie.

Szczegóły dotyczące akcji „Dzień Dawcy Szpiku z Fundacją Ronalda McDonalda"zostaną zamieszczone na stronie internetowej Powiatu Myszkowskiego: www.powiatmyszkowski.pl w terminie późniejszym.

Żródło: http://powiatmyszkowski.pl
DODAJ KOMENTARZ
PODAJ WYNIK: 17+5

Zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie masz jeszcze konta. Możesz dodać komentarz jako gość.

Zobacz wszystkie wiadomości →