Dziś imieniny obchodzi: Stefania, Józef
18 września 2021
Koniec odbiorów odpadów przez firmę FCC
Dodano: 05 marca 2019 Wyświetlono: 805 razy 0 Komentarzy

Wobec faktu, iż firma FCC zaprzestała świadczenia usługi odbioru odpadów zmieszanych, papieru i opakowań z papieru, popiołu oraz odpadów zielonych ulegających biodegradacji, Urząd Miasta będzie się starać zapewnić Państwu odbiór tych odpadów poprzez umowę ze spółką SANiKO.

Z firmą FCC prowadzono rozmowy, lecz nie pojawiły się w nich zapewnienia, że zmienią się warunki zapłaty za realizację umowy. Wobec niewystarczającego udokumentowania przez firmę FCC przekroczenia ilości odpadów określonych w umowie, zmiana warunków umowy nie jest możliwa. Nie pozwolono UM na wnikliwą analizę zaistniałej sytuacji, poprzestając na enigmatycznych dokumentach, przedstawionych przez firmę. Wobec zaistniałej sytuacji, jedynym organem, który może stwierdzić czy gmina powinna ponieść dodatkowe koszty umowy jest sąd.

Z dniem 1 marca firma FCC zaprzestała świadczyć usługę odbioru odpadów zmieszanych, papieru i opakowań z papieru oraz popiołu.

Przeprowadzona kontrola nie potwierdziła ilości odpadów, niestety w trakcie jej trwania przerwano dostęp do urządzenia GPS, a tym samym aktualnie UM nie może kontynuować kontroli. Pomimo interwencji UM u pracownika firmy, do chwili obecnej usługa nie funkcjonuje.

Burmistrz Miasta Myszkowa nie godząc się ze stanowiskiem firmy FCC, a w trosce o finanse publiczne, jest zmuszony szukać rozwiązań w instytucjach rozstrzygających.

Prosząc o wyrozumiałość w zaistniałej sytuacji, UM  informuje, że odbiór odpadów zmieszanych papieru i opakowań z papieru oraz popiołu z zabudowy jednorodzinnej, odbywać się będzie od 1 kwietnia. Odbiór pozostałych frakcji, będzie kontynuowany jak do tej pory.

Z dniem 5 marca rozpocznie się awaryjny odbiór odpadów z zabudowy wielolokalowej przez firmę SANiKO.

 

Żródło: https://www.miastomyszkow.pl
DODAJ KOMENTARZ
PODAJ WYNIK: 21+5

Zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie masz jeszcze konta. Możesz dodać komentarz jako gość.

Zobacz wszystkie wiadomości →