Dziś imieniny obchodzi: Emanuel, Teodor
26 marca 2019
Konkurs Przedsięwzięć Inicjatyw Lokalnych
Dodano: 16 lipca 2018 Wyświetlono: 176 razy 0 Komentarzy

W czwartek w Sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Myszkowie Wicemarszałek Województwa Śląskiego Stanisław Dąbrowa podpisał umowy w ramach Konkursu Przedsięwzięć Inicjatyw Lokalnych z przedstawicielami samorządów gminnych. Podczas podpisywania umów obecni byli Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Wicestarosta Anna Socha Korendo, Radna Sejmiku Wojewódzkiego Marta Salwierak, Radny Józef Lazar, wójtowie, burmistrzowie i sołtysi z gmin: Żarki, Niegowa i Koziegłowy.

Chcemy żeby drobne inwestycje na obszarach wiejskich również się tworzyły i rozwijały. Samorządowcy oraz sołtysi doskonale wiedzą, że te małe rzeczy tworzą wielka całość. Czasami brakuje kilku złotych żeby problem na terenie miejscowości rozwiązać – mówił wicemarszałek Stanisław Dąbrowa.

Na konkurs w wpłynęły 412 wnioski na kwotę niespełna sześciu milionów złotych. Pozytywnie oceniono 343 z nich – na sumę 4,8 mln zł. Zadania musiały być zarekomendowane przez radę sołecką lub zebranie wiejskie. Otrzymane w konkursie pieniądze sołectwa wydadzą wedle wskazanych potrzeb.

Wśród dofinansowanych zadań znalazły się np. przebudowy dróg i chodników, budowy placów zabaw czy renowacje skwerów, ale i doposażenie świetlic, zakup strojów ludowych, instrumentów muzycznych czy organizacja wydarzeń integrujących lokalną społeczność. O pomoc finansową w ramach konkursu sołectwa ubiegały się za pośrednictwem gmin.
Poszczególne Rady Sołeckie z terenu gminy, na podstawie oceny bieżących potrzeb mieszkańców danego sołectwa, opracowywały zadania inwestycyjne, a następnie wskazywały je gminie jako istotne dla sołectwa. Rada Sołecka podejmowała uchwałę stwierdzającą potrzebę realizacji przez gminę danego zadania, a następnie gmina zgłaszała wskazane przez sołectwa zadania do udziału w konkursie.

Pomoc finansową w ramach Konkursu Przedsięwzięć Inicjatyw Lokalnych otrzymały sołectwa z gmin: Niegowa, Żarki i Koziegłowy. 

Żródło: http://powiatmyszkowski.pl
DODAJ KOMENTARZ
PODAJ WYNIK: 29+5

Zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie masz jeszcze konta. Możesz dodać komentarz jako gość.

Zobacz wszystkie wiadomości →