Dziś imieniny obchodzi: Iwona, Piotr
19 maja 2022
Lepsza komunikacja - powstaje związek powiatowo-gminny
Dodano: 25 listopada 2021 Wyświetlono: 182 razy 0 Komentarzy

Dziś na sesji Rady Powiatu przyjęto uchwałę o utworzeniu Związku Powiatowo-Gminnego „Jedźmy razem!”. Jest to wspólna inicjatywa Starosty Myszkowskiego Piotra Kołodziejczyka oraz Wójtów i Burmistrzów gmin w Powiecie Myszkowskim. 

Związek docelowo będzie wypełniał rolę organizatora publicznego transportu zbiorowego na liniach tworzących sieć komunikacyjną w powiatowo-gminnych przewozach pasażerskich na terenie działalności Związku.

Jak czytamy w uzasadnieniu - Starosta Myszkowski oraz Wójtowie i Burmistrzowie gmin: Koziegłowy, Niegowa, Poraj i Żarki podejmują wspólną realizację zadań w zakresie organizacji publicznego transportu zbiorowego na terenie działalności Związku - w formie związku powiatowo-gminnego. 

Konsultacje dotyczące utworzenia Związku zostały przeprowadzone wcześniej. Wypracowano podczas nich optymalną formułę organizacyjną . W wyniku poczynionych uzgodnień zaproponowano utworzenie Związku Powiatowo-Gminnego pod nazwą „Jedźmy razem!”.

Po rejestracji Związku w rejestrze Ministra właściwego do spraw administracji oraz z dniem ogłoszenia Statutu, Związek posiadał będzie osobowość prawną i będzie wykonywał zadania publiczne we własnym imieniu i na własną odpowiedzialność. Rejestracja Związku poprzedzona musi być szeregiem prac proceduralnych, m.in. przyjęciem przez Rady zainteresowanych Gmin i Powiatu uchwał o utworzeniu związku oraz przyjęcia statutu Związku. 

Radni podczas sesji przyjęli również Statut Związku, który został wcześniej uzgodniony z Wojewodą Śląskim. Statut po rejestracji podlega ogłoszeniu w wojewódzkim dzienniku urzędowym.

Żródło: https://www.powiatmyszkowski.pl
DODAJ KOMENTARZ
PODAJ WYNIK: 22+5

Zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie masz jeszcze konta. Możesz dodać komentarz jako gość.

Zobacz wszystkie wiadomości →