Dziś imieniny obchodzi: Estera, Piotr
07 lipca 2020
Śmiertelne potrącenie pieszego
Dodano: 13 grudnia 2018 Wyświetlono: 417 razy 0 Komentarzy

Myszkowscy policjanci oraz prokuratura wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku drogowego. Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 17.00 w Poraju na ulicy Kolejowej. W wyniku potrącenia, śmierć poniósł 47-letni pieszy.

Po raz kolejny myszkowska drogówka apeluje-używajmy elementów odblaskowych! Wczoraj około godziny 17.00  dyżurny myszkowskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ulicy Kolejowej w Poraju. Na miejscu natychmiast pojawili się ratownicy medyczni oraz policjanci.

Ze wstępnych ustaleń drogówki wynika, że kierujący pojazdem marki Audi jadąc ulicą Kolejową najechał na mężczyznę leżącego na jezdni. Na skutek zdarzenia, 47-letni mieszkaniec Poraja poniósł śmierć na miejscu.

Policjanci apelują!

Trudne warunki na drogach, szybciej zapadający zmrok wpływa niekorzystnie na komfort i bezpieczeństwo podróżowania i na naszą sprawność psychofizyczną. Na nieoświetlonej drodze, kierowcy samochodów widzą przede wszystkim silne światła pojazdów nadjeżdżających z przeciwka i znaki poziome wymalowane na jezdni. Sylwetki pieszych i rowerzystów dostrzegają w ostatniej chwili, zazwyczaj w odległości 30 – 40 metrów. Przy złej pogodzie widoczność jeszcze bardziej się pogarsza. Jeśli pieszy wyposażony jest w element odblaskowy odbijający światła samochodu, kierowca dostrzeże go już z odległości 130 – 150 metrów, czyli o około 5 razy wcześniej! To może uratować pieszemu życie! Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego nader często ulegają złudzeniu, że skoro widzą nadjeżdżający pojazd, to i kierujący ich widzi. To błąd, którego konsekwencje mogą być tragiczne. 

Wszystko to przemawia za powszechnym używaniem elementów odblaskowych na wierzchniej odzieży niezależnie od wieku. Prawidłowo noszone odblaski powinny być umieszczone na przedniej i tylnej części ubrania, w sposób pozwalający na dostrzeżenie ich w światłach kierujących nadjeżdżających z obu kierunków. Z elementów odblaskowych powinno korzystać każde dziecko poruszające się po drodze, niezależnie od tego, którą częścią drogi się porusza – chodnikiem, poboczem, czy jezdnią.


Żródło: http://myszkow.slaska.policja.gov.pl
DODAJ KOMENTARZ
PODAJ WYNIK: 10+5

Zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie masz jeszcze konta. Możesz dodać komentarz jako gość.

Zobacz wszystkie wiadomości →