Dziś imieniny obchodzi: Alfred, Izydor
14 grudnia 2019
Światłowód w ramach POPC
Dodano: 04 czerwca 2019 Wyświetlono: 226 razy 0 Komentarzy

W starostwie powiatowym odbyło się spotkanie, podczas którego została przedstawiona prezentacja dotycząca budowy sieci światłowodowej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów z powiatu myszkowskiego.

POPC to program, którego celem jest wyeliminowanie terytorialnych różnic w dostępie do szerokopasmowego internetu. 

Informacje o możliwościach budowy sieci zaprezentowali przedstawiciele grupy Inea, która wygrała konkurs na przeprowadzenie inwestycji - Jan Maciejewski i Robert Roden.
Organizatorem konkursu jest Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Projekt ma zostać zakończony w 2021 roku. Blisko 500 tys. gospodarstw w 6 województwach, na 19 obszarach inwestycyjnych – uzyska dostęp do otwartej sieci światłowodowej.

W spotkaniu uczestniczyli Sekretarz Powiatu Myszkowskiego Krystyna Jasińska, Sekretarz Urzędu Miasta Myszkowa Sławomir Matyja, Kierownik Referatu Rozwoju, Promocji i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy w Niegowie Paweł Pikuła, Grzegorz Stępień z Referatu Organizacyjnego Urzędu Gminy i Miasta Koziegłowy.

W powiecie myszkowskim minimalna ilość gospodarstw domowych, przewidziana do podłączenia sieci światłowodowej wynosi 5.528.

Maksymalna prędkość światłowodu to 10 Gb/s. Należy dodać, że w ramach programu powstanie sieć otwarta, z której będzie można korzystać we współpracy z różnymi operatorami. Istota zawiera się w tym, że gospodarstwa domowe zostaną objęte niezbędną infrastrukturą.

Żródło: http://powiatmyszkowski.pl/
DODAJ KOMENTARZ
PODAJ WYNIK: 17+5

Zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie masz jeszcze konta. Możesz dodać komentarz jako gość.

Zobacz wszystkie wiadomości →