Dodano: 23 sierpnia 2018 | Wyświetlono: 1780 razy | 0 Komentarzy |
W minioną sobotę już po raz kolejny w malowniczej scenerii Alei Lipowej w Choroniu odbyły się „VIII Chorońskie Prażuchy” i „V Święto Miodu”. Powiat Myszkowski reprezentowała Wicestarosta Anna Socha-Korendo.
Sprzyjająca aura i atrakcyjny program imprezy przyciągnął do Alei Lipowej tłumy osób żądnych dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń - zarówno mieszkańców Gminy, jak i gości, którzy „Chorońskie Prażuchy” na stałe wpisali do swoich kalendarzy, jako imprezę, na którą warto przyjechać. I na pewno nasi goście się nie zawiedli. Jak zwykle bowiem czekało na zgromadzonych mnóstwo niespodzianek, atrakcje na scenie i smakowite potrawy serwowane przez niezastąpionych emerytów z Choronia. „Chorońskie Prażuchy” poprowadziła Magdalena Ryziuk-Wilk – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju.
W sobotnie popołudnie na scenie w Alei Lipowej pojawili się zarówno lokalni artyści jak i ogólnopolskie gwiazdy. Tradycyjnie jako pierwsi wystąpili najmłodsi - dzieci ze Szkoły Podstawowej w Choroniu, przygotowane przez Marię Torbus: Eliza, Natalia, Amelka, Julka, Ada, Ania, dwie Wiktorie, Kacper i Nikodem, które zaprezentowały swoje talenty zarówno taneczne, wokalne i muzyczne, jak i sportowe – mogliśmy podziwiać pokaz samoobrony z zakresu Taekwondo w wykonaniu Nikodema. Następnie sceną zawładnęła Orkiestra Dęta z Choroniagrając znane utwory muzyczne. Po występie orkiestry przyszła kolej na prezentację artystyczną Jurajskiej Kapeli Biesiadnej z Poraja, której skoczne rytmy poderwały część publiczności do tańca. Ludowy nastrój na scenie wprowadziły panie zZespołu Śpiewaczego „Choronianki”, które wraz ze swoim instruktorem zaprosiły do wspólnego śpiewania piosenki „Płynie Wisła płynie”: wójta Gminy Poraj –Łukasza Stacherę, przewodniczącego Rady Gminy Poraj – Andrzeja Pawłowskiego, sołtysa i radnego z Choronia – Edwarda Mizerę, dyrektor GOK w Poraju –Magdalenę Ryziuk-Wilk oraz całą zgromadzoną publiczność. Ta wspólnie zaśpiewana pieśń była wykonana dla upamiętnienia 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Kolejny wykonawca - Kapela Biesiadna z Choronia swoim występem zachęciła publiczność do wspólnego śpiewania. Swój bogaty repertuar zaprezentował również zespół „Szalona Piątka Plus”.
Gwiazdami wieczoru tegorocznego „Święta ziemniaka” były: znany nie tylko mieszkańcom naszej gminy, zespół „Chłop Polski” oraz zespół „Mejk”, który zgromadził pod chorońską sceną rzesze fanów i zachęcił do wspólnej zabawy. Artyści otrzymali kwiaty „Flower nocy” ręcznie wykonane przez uczestniczki warsztatów artystycznych Centrum Integracji Społecznej w Poraju, które wręczyli: wicewójt Katarzyna Kaźmierczak oraz przewodniczący Rady Gminy – Andrzej Pawłowski. Taneczny klimat w który wprowadziły zgromadzoną publiczność gwiazdy wieczoru podtrzymał DJ Lemi jeszcze przez kilka godzin, grając światowe szlagiery.
Wybory Grocholki i Grochola Roku 2018
Wybór Grochola i Grocholki to już tradycja. W tym roku o tytuł walczyło kilka pań i kilku panów. Szło im naprawdę doskonale, a wybór był bardzo trudny. Wykazali się wiedzą o Choroniu i Dębowcu, tańczyli i pokonywali zadania sportowe, układali hasła reklamujące okolicę. Byli świetni. Jednak wybór musiał zostać dokonany. Od tegorocznych do kolejnych Prażuchów zaszczytnym tytułem „Grocholki Roku 2018” może chwalić się Halinka Kasprzyk, a wśród panów „Grocholem Roku 2018” został Roman Kryst, który zadziwił wszystkich swoją ogromną wiedzą o Choroniu i Dębowcu. Zwycięzcy otrzymali nagrody z rąk wójta Gminy Poraj – Łukasza Stachery i przewodniczącego Rady Gminy – Andrzeja Pawłowskiego.
Nie był to wszak jedyny konkurs tegorocznych „Chorońskich Prażuchów” - należało również wybrać „Króla i Królową Tartego Ziemniaka”.
Był też konkurs dla dzieci przygotowany przez Koło Pszczelarzy z Choronia. Najlepsi otrzymali słoiczki z miodem i kubki z pszczelarskimi emblematami, a pozostali nagrody pocieszenia.
Zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie masz jeszcze konta. Możesz dodać komentarz jako gość.