Dziś imieniny obchodzi: Rozalia, Franciszek
04 października 2023
Wizyta delegacji z Litwy
Dodano: 16 maja 2022 Wyświetlono: 441 razy 0 Komentarzy

W Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie z udziałem delegacji z litewskiej miejscowości Mickuny w Okręgu Wileńskim. Przedstawiciele samorządów podpisali list intencyjny odnośnie współpracy w zakresie szkolnictwa.

Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk i Starosta Mickun Renata Mickiewicz podpisali list intencyjny w sprawie współpracy między obiema społecznościami lokalnymi.

Podpisanie listu odbyło się w obecności Wicestarosty Mariusza Morawca, Radnego Rady Powiatu Mariusza Karkochy, przedstawicieli delegacji litewskiej. Specjalnym gościem był ksiądz Ryszard Umański, Prezes Towarzystwa Patriotycznego „Kresy”. W rozmowach dotyczących nawiązania współpracy uczestniczyli Radny Rady Powiatu Maciej Piłka i Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Myszkowie Izabela Skabek.

Planowana współpraca miałaby na celu szeroko rozumiane oddziaływanie na rozwój młodzieży poprzez utrzymywanie kontaktów instytucjonalnych między placówkami oświatowymi, ukierunkowanych na dążenie do wzajemnego rozwoju intelektualnego i zacieśniania relacji interpersonalnych na poziomie grup uczniów i ich nauczycieli.

Mickuny to miejscowość, w której ponad połowę populacji stanowią Polacy.

Żródło: https://www.powiatmyszkowski.pl
DODAJ KOMENTARZ
PODAJ WYNIK: 7+5

Zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie masz jeszcze konta. Możesz dodać komentarz jako gość.

Zobacz wszystkie wiadomości →