Dziś imieniny obchodzi: Urszula, Hilary
21 października 2018
Wyciągnął kluczyki ze stacyjki pijanemu kierowcy
Dodano: 12 grudnia 2017 Wyświetlono: 251 razy 0 Komentarzy

Coraz więcej osób decyduje się na reagowanie wobec podejrzanie zachowujących się kierowców. Wczoraj stanowczą postawą wykazał się młody mężczyzna, który wyciągnął pijanemu kierującemu kluczyki ze stacyjki i do czasu przybycia policji nie pozwolił wyjść z samochodu. 72-latek miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

Wczoraj po godzinie 20.00 policjanci z drogówki pojechali na ulicę Raczyńskiej do Żarek Letnisko, gdzie miało dośc do zatrzymania nietrzeźwego kierującego. Na miejscu mundurowi zastali młodego mężczyznę, który będąc w parku zauważył wyjeżdżającego z parkingu kierowcę opla corsy, wykonującego niepewne manewry. Podejrzewając, że kierowca może być pijany, zdecydował się wyciągnąć mu kluczyki ze stacyjki. Mężczyzna powiadomił o wszystkim policję i do czasu przyjazdu patrolu nie pozwolił 72-latkowi opuścić samochodu, mimo, że kierowca w zamian za zwrócenie kluczyków oferował mu tysiąc złotych. Zdecydowana postawa obywatela była jak najbardziej słuszna. Okazało się bowiem, że kierowca miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem.

Pamiętaj, że jeśli nie reagujesz na takie zachowania, to znaczy, że je akceptujesz, a tym samym godzisz się na możliwość wystąpienia ich negatywnych skutków, niejednokrotnie niestety tragicznych.

Żródło: http://myszkow.slaska.policja.gov.pl
DODAJ KOMENTARZ
PODAJ WYNIK: 24+5

Zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie masz jeszcze konta. Możesz dodać komentarz jako gość.

Zobacz wszystkie wiadomości →